Patatesli Somon Tarifi

Tarif Puanı
12345
1 oy verildi.
5,00 puan
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Patatesli Somon Tarifi
10 Aralık 2016 248 defa okundu 0 yorum

Deniz ürünleri özellikle mevsiminde muhteşem oluyor. Tabi zaman zaman canımız çektiğinde hazır donmuş gıdaları tercih edebiliyoruz. Bu ürünlerin sağlıksız olduğunu genel olarak yazılarımda vurguluyoruz. Buna rağmen kullanıyoruz. Bu yazımda size patatesli somon tarifi hakkında bilgi vereceğim. Bu lezzetin yanında ekmek yemenize gerek yok. Ekmek yerine patatesi arttırabilirsiniz. Ancak aşırıya kaçmayın derim. Şimdiden afiyet olsun…

Patatesli Somon Tarifi İçin Malzemeler

  • yarım kilo kadar somon filotosu,
  • birer adet biber ve patates,
  • yarım çay bardağı zeytinyağı,
  • yeteri kadar tuz, beyaz biber.

Patatesli Somon Tarifi İçin Yapılış

Patatesli somon tarifi için öncelikle tüm malzemelerimizi hazırlayalım. Devamında filetoları alalım ve bir güzel tuzlayalım. Daha sonra ise yağ ve baharatlarla harmanlayalım. Uygun şekilde bir tava alalım ve önlü araları filetoları kızartalım. Çok kızartmayın. Daha sonra patatesleri aynı şekilde kızartalım ve son olarak kısa süreli ikisini birlikte pişirelim. Daha sonra isteğinize göre yanında yeşillik kullanarak ikram edebilirsiniz. Sonunda tarifimiz hazırdır. Afiyet olsun ve yorumlarınızı unutmayınız.

Ayrıca bu tarifimizi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Hatta Instagram, Google Plus ve Facebook sayfalarından bizi takip edebilirsiniz.

Hemen Sizde Tariflerinizi Paylaşın